Potrzebujesz pracy dentystycznej, ale nie wiesz od czego zacząć?

image

Wiele osób żyje z obawą przed pójściem do dentysty i poddaniem się jakiejkolwiek formie stomatologii. Strach ten może przejawiać się w tym, że ktoś odmawia skorzystania z leczenia. Dla tych, którzy nie mają nic przeciwko wizytom u dentysty, ale obawiają się, że koszty zabiegów stomatologicznych będą nie do pokonania, ze względu na brak ubezpieczenia, co spowoduje, że nie zrobią pierwszego kroku.

Stomatologia jest kluczowym składnikiem Twojego zdrowia, a ból w jamie ustnej może powodować poważny niepokój i zakłócenia w Twoim życiu. Najważniejsze jest to, że nie powinieneś unikać wizyty u dentysty, a właściwa sprawi, że poczujesz się swobodnie i będziesz miał przejrzysty proces.

Zacznijmy od przyjrzenia się wspólnym obawom i temu, dlaczego wszyscy powinni mieć pozytywne nastawienie do wizyt stomatologicznych. Zbadamy sytuacje, które mogą powodować największy stres, jak te, które wymagają wielu zabiegów. Wreszcie, pomożemy Ci zrozumieć, jak zapewniamy Barrie wyjątkową opiekę stomatologiczną.

Pytania

Niektórzy pacjenci opóźniają leczenie, ponieważ jest to dla nich zniechęcające lub po prostu nie wiedzą od czego zacząć. Aby złagodzić wszelkie lęki, ważne jest, aby poświęcić czas na zadawanie pytań dentyście. Pomoże to w zrozumieniu specyfiki diagnostyki i leczenia.

Aby rozwiać obawy, oto kilka pytań, które należy zadać:

 • Czy regularne wizyty są ważne?
 • Jak często należy odwiedzać dentystę?
 • Jakie objawy wymagają wizyty?
 • W jaki sposób będą podejmowane ważne decyzje dotyczące zdrowia jamy ustnej?
 • Czy można naprawić problemy, które utrzymują się od lat?
 • Czy można poprawić mój uśmiech?
 • Czy należy zacząć od konkretnego zabiegu lub badania?

Upewnienie się, że uzyskasz odpowiedź na swoje pytania, to świetny pierwszy krok.

Uspokajanie zmartwień stomatologicznych

Słyszeliśmy to wszystko i jesteśmy współczujący każdej sprawie. Większość z nich dotyczy bólu, czasu trwania leczenia i kosztów leczenia, lub po prostu braku pewności, jak rozpocząć skomplikowane procedury stomatologiczne, takie jak aparaty ortodontyczne, mosty lub radzenie sobie z recesją dziąseł. Dodatkowo, zwykle pojawiają się pytania dotyczące doświadczenia w klinice i sposobu przeprowadzania regularnych badań kontrolnych.

Często doradzamy, że najlepszym sposobem na poradzenie sobie z wszelkimi obawami jest zarezerwowanie jednej z naszych bezpłatnych, niezobowiązujących konsultacji. W trakcie konsultacji przeprowadzimy Cię przez oferowane przez nas usługi, stosowane przez nas technologie, np. stomatologię uspokajającą, a także jak zręcznie i fachowo poradzimy sobie z Twoimi potrzebami.

Jeśli potrzebujesz pracy dentystycznej, to nie zwlekaj. Bez względu na to, jakie masz problemy z zębami, pogorszą się one lub staną się jeszcze bardziej skomplikowane, jeśli nie zostaniesz poddany leczeniu.

Strach przed dentystą - niepokój dentystyczny

Poczucie strachu prowadzące do wizyty u dentysty jest całkowicie naturalne, ale zapewniamy, że nie ma się czym martwić.

Największymi czynnikami pozwalającymi przezwyciężyć obawy są zaufanie i otwarta komunikacja pomiędzy pacjentami a personelem dentystycznym. Wiedza jest kolejnym użytecznym narzędziem, ponieważ daje pacjentowi poczucie kontroli. Pomaga również wiedzieć, że coś, co może czuć się niepokojąco podczas zabiegu, jest w rzeczywistości całkowicie normalne.

Oto kilka wskazówek, które pomogą obniżyć poziom lęku podczas wizyty w gabinecie dentystycznym:

 • Porozmawiaj o swoich obawach z dentystą. Jesteśmy przeszkoleni, aby zapewnić komfort naszym pacjentom.
 • Podczas wizyty, skoncentruj się na oddychaniu. To technika uspokajająca, która działa.
 • Oglądaj telewizję lub słuchaj muzyki. Większość klinik oferuje jakąś formę rozrywki, którą możesz się cieszyć podczas leczenia. Daj nam znać, jeśli wolisz porozmawiać z pracownikiem.
 • Unikaj kofeiny przed zabiegiem, ponieważ może ona uczynić cię bardziej nerwowym. Nawiasem mówiąc, żywność wysokobiałkowa ma działanie uspokajające.
 • Używaj sygnałów ręcznych. Komunikacja słowna w trakcie leczenia jest prawie niemożliwa, więc sugerujemy, aby stworzyć kilka sygnałów ręcznych z dentystą lub higienistą, aby przekazać, kiedy chcesz przestać lub masz pytanie.
 • Spróbuj umówić się na wizytę w porze dnia, w której nie będziesz czuł się spieszony. Nie jest to dobry pomysł, aby zaplanować jedno pomiędzy dwoma dużymi spotkaniami, które sprawią, że poczujesz się wyjątkowo niespokojna.
 • Porozmawiaj z innymi pacjentami. Jest to sposób na zebranie opinii na temat doświadczenia i uzyskanie lepszego wyobrażenia o tym, czego należy się spodziewać, oprócz wglądu w osobowość dentysty.

Porozmawiaj z nami o dentystyce uspokajającej. Ta opcja jest niezwykle popularna wśród osób cierpiących na "strach przed dentystą".
Nasz zespół jest niezwykle dobry w tym, co robią, co sprawia, że skomplikowane zabiegi są łatwe do wykonania. Nasze łagodne dłonie i znajomość procedur znacznie zmniejszą ewentualny dyskomfort.

Nigdy nie jest łatwo stawić czoła swoim obawom, ale ważne jest, aby regularnie odwiedzać dentystę i upewnić się, że Twoje potrzeby w zakresie jamy ustnej są zaspokojone.

Preferowana przez nas metoda wykonywania zabiegów stomatologicznych polega na podejściu holistycznym, oferowaniu najlepszych technologii i dbaniu o to, aby pacjenci byli poinformowani i otoczeni opieką po leczeniu. Diagnozujemy dolegliwości i planujemy zabiegi, które pozwolą pacjentom poczuć się najlepiej lub cieszyć się promiennym uśmiechem tak szybko i bez stresu, jak to tylko możliwe.

Stomatologia holistyczna jest sprawdzoną i unikalną filozofią, która uwzględnia każdy aspekt pacjenta, nie tylko jego usta, zęby i dziąsła. Zasadniczo, uwzględnia ona to, jak twoja opieka jamy ustnej pasuje do wspaniałego schematu ogólnego stanu zdrowia pacjenta, w tym jego stanu emocjonalnego i psychicznego.

Kładzie się w nim nacisk na materiały często stosowane przez dentystę, które mogą mieć szkodliwe skutki uboczne lub być niezgodne z biologią pacjenta. Nasze podejście polega na tworzeniu indywidualnych strategii doustnych i upewnieniu się, że jesteś świadomy tego, w jaki sposób możesz zająć się opieką domową, dietą i odżywianiem, a także jakie środki zapobiegawcze możesz podjąć, aby ograniczyć przyszłe problemy.