Dziwne, ale przydatne fakty o zdrowiu jamy ustnej dla chłopaków i tatusiów

image

Zabawne fakty o zdrowiu jamy ustnej dla mężczyzn: Co na świecie mają ze sobą wspólnego rozmiar języka, kupa, broda, podjadanie i randki?

Nie mamy pojęcia. Tylko żartuję. Wszystkie one są związane ze zdrowiem jamy ustnej facetów i tatusiów. Czerwiec to Miesiąc Zdrowia Mężczyzn, a 21 czerwca to Dzień Ojca, więc sprawdź te 5 dziwnych, ale niezwykle przydatnych faktów na temat zdrowia jamy ustnej dla Ciebie lub mężczyzny w Twoim życiu.

#1. Mężczyźni mają większe i dłuższe języki

Może to tylko dlatego, że usta facetów mają tendencję do być nieco większe, ale po prostu chcieliśmy zostawić ten ciekawy fakt tutaj dla Ciebie, aby zrobić z tym, co chcesz.

Nie ma za co.

Mówiąc o językach: Następnym razem, gdy będziesz w pobliżu lustra (i jest to społecznie akceptowalne), wystaw język i spójrz. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że teraz wiemy, że jesteś ciekawy i chcesz zobaczyć, jak długi jest twój język.

Po drugie, sprawdź, czy wygląda zdrowo. Ogólnie rzecz biorąc, zdrowe języki są różowe, jędrne i nie mają żadnych kolorowych powłok, nietypowych zgrubień, odbarwionych/obolałych lub suchych miejsc. Niektóre choroby, w tym cukrzyca, nadciśnienie, rak i infekcje mają oznaki i objawy widoczne w jamie ustnej. Jeśli zauważysz cokolwiek, co wygląda lub czuje się dziwnie, udaj się na wizytę kontrolną do swojego dentysty.

#2. Gra o Tron: Co twoja kupa mówi o twoim zdrowiu

#2... Widzisz, co tam zrobiliśmy? O tak, zamierzamy się tam "udać". Dla wielu mężczyzn, codzienna kupa jest jedną z bardziej *ahem* produktywnych części dnia. Dla większości tatusiów, "tron" jest być może ostatnim miejscem, do którego można się udać, aby znaleźć trochę czasu dla siebie.

Zdrowie twoich zębów bezpośrednio wpływa na jakość twojej kupy, a tym samym na twój ogólny stan zdrowia. Następnym razem, gdy będziesz spędzał trochę czasu na komodzie, sprawdź to.

zęby

Czy doświadczasz Deja-Poo? Jeśli obserwujesz powtarzanie się wczorajszych posiłków, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie przeżuwasz jedzenia prawidłowo. Braki w uzębieniu, protetyka, np. protezy zębowe lub częściowe, stłoczenia lub inne problemy ze zgryzem i ustawieniem zębów (które można skorygować za pomocą aparatu ortodontycznego lub innego leczenia ortodontycznego) mogą bezpośrednio wpływać na zdolność żucia i trawienia pokarmu. Niezdolność do dobrego żucia może również wpływać na wybór żywności, a wielu mężczyzn unika pokarmów bogatych w błonnik i inne składniki odżywcze. Może to prowadzić do poważnych problemów trawiennych, tak jak w przypadku naszego pacjenta Joe, dopóki czegoś z tym nie zrobił.

Upewnij się, że Twoje zęby wykonują swoją właściwą pracę dla Ciebie, jeśli chodzi o proces trawienia. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma problemy z żuciem lub ustawieniem zębów, udaj się do dentysty na kontrolę.

#3. Szukanie miłości we wszystkich niewłaściwych miejscach

Czego samotni ludzie szukają w męskim partnerze na randki? Czy jest to twardy jak skała brzuch, pełna, męska broda, czy duże stopy? Odpowiedź: Żadne z powyższych. Właściwie, mężczyźni i kobiety szukają tego samego - ładne zęby i wspaniały uśmiech. Zdrowe zęby są ważniejsze na aplikacjach randkowych, takich jak Match.com i Tinder, ponieważ mężczyzna, który dba o swój uśmiech, prawdopodobnie zadba o całe swoje ciało. Jeśli masz wspaniały grill, upewnij się, aby pokazać swój uśmiech w swoim zdjęciu profilowym, i oczekiwać więcej singli do machnięcia w prawo, gdy widzą cię!

#4. O brodzie i szczoteczkach do zębów

Co potencjalnie mają wspólnego broda i szczoteczka do zębów? Niestety, prawdopodobnie są to bakterie. Na szczęście nauka zwyciężyła, pokazując, że w większości przypadków bakterie znajdujące się w zarostach NIE są tymi samymi, które można znaleźć w przeciętnej toalecie. Wygląda na to, że ludzie znów mogą przytulić się do swojego ulubionego brodatego kolesia.

Jednak tego samego nie można powiedzieć o twojej szczoteczce do zębów. Nawet Pogromcy Mitów potwierdzili, że o ile nie dezynfekujesz jej regularnie, przeciętna szczoteczka do zębów ma na sobie więcej cząsteczek kupy niż chciałbyś wiedzieć. To mówi nam kilka rzeczy: Po pierwsze, kiedy Twój dentysta zaleca wymianę szczoteczki co 3 miesiące, dobrze jest to zrobić. Po drugie, dobrym pomysłem jest przechowywanie szczoteczki w szafce na leki. Po trzecie, nigdy, przenigdy nie używaj starej szczoteczki do pielęgnacji wąsów lub brody!

#5. Wchodzisz jak lew, wychodzisz jak... pączek?

Mężczyźni wydają się mniej przejmować modnymi dietami, ale są bardziej skłonni do pomijania posiłków w ciągu dnia. Być może właśnie dlatego istnieje trend pokazujący, że mężczyźni mają tendencję do rozpoczynania dnia od zdrowych wyborów żywieniowych, ale często kończą na podjadaniu i poddawaniu się zachciankom na śmieciowe jedzenie w nocy. Prawdopodobnie nie pomaga to, że ludzie wokół nas mogą wpływać na to, co jemy.

Połącz to z ostatnim badaniem, które wykazało, że połowa facetów szczotkuje zęby tylko raz dziennie, a masz przepis na katastrofę dentystyczną. Pozwalanie cukrom i kwasom na zaleganie na zębach przez noc, poprzez pomijanie nocnych zabiegów higienicznych, to pewny sposób na przyspieszenie procesu próchnicy i umożliwienie biofilmowi płytki nazębnej budowanie się i działanie jak małe młotki na szkliwo zębów.

Najlepszym sposobem na utrzymanie zdrowego uśmiechu jest przestrzeganie domowej rutyny higieny jamy ustnej, która obejmuje szczotkowanie zębów przez dwie minuty, dwa razy dziennie, nitkowanie zębów co najmniej raz dziennie oraz regularne wizyty u dentysty w celu sprawdzenia i wyczyszczenia zębów co 6 miesięcy. Jest to również bardzo dobry pomysł, aby upewnić się, że Twoje zęby i zgryz są prawidłowo wyrównane, aby upewnić się, że Twój uśmiech jest tak przystojny jak Ty i aby utrzymać całe Twoje ciało w zdrowiu.

Aby dowiedzieć się więcej, wejdź na: http://krakdental.pl/