Zdrowe porady kulinarne dla Twojego słodkiego apetytu

image

Sezon wakacyjny szybko się zbliża i czas na pyszne smakołyki, słodycze, ciasta i ciastka wszelkiego rodzaju jest prawie tutaj. Biorąc pod uwagę wszystkie te smaczne potrawy w najbliższej przyszłości, możesz zacząć się martwić o ilość cukru, którą Ty i Twoja rodzina będziecie spożywać w tym sezonie wakacyjnym. Nie musisz się martwić, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci poprawić zdrowie jamy ustnej i całego ciała dzięki kilku zdrowym wskazówkom kulinarnym.

Podczas gdy wiesz, że nadmiar cukru może być niszczący dla Twojego ogólnego zdrowia, możesz nie myśleć o spustoszeniu, jakie może on siać na Twoich zębach. Faktem jest, że zbyt duża ilość cukru spożywana regularnie może prowadzić do próchnicy, a w końcu do utraty zębów. Naszym celem nie jest straszenie czy zachęcanie Cię do całkowitego unikania słodyczy w tym sezonie świątecznym. Naszym celem jest uświadomienie Ci kilku zdrowych wskazówek kulinarnych, które możesz rozważyć, aby pomóc ograniczyć swój słodki apetyt, jednocześnie ciesząc się wszystkimi pysznymi potrawami i smakołykami, które przynosi sezon wakacyjny.

Zdrowe porady kulinarne dla Twojego słodkiego zęba

Ty możesz być zaskoczony znać że prawie wszystkie twój ulubieni przepisy mogą obracać out właśnie as tasy as ty jesteś przyzwyczajony, ale z znacząco less cukier. W rzeczywistości, Twoja rodzina i przyjaciele mogą nawet nie zauważyć zmiany. Mamy kilka zdrowych porad kulinarnych, pomysłów i zasobów poniżej, aby pomóc Ci zacząć.

Rozważ użycie naturalnych alternatywnych substancji słodzących

Nie mówimy tu o sztucznych produktach cukrowych. Chcemy skupić się na zdrowszych alternatywach, a nie zwiększać użycie naładowanych chemią sztucznych produktów cukrowych.

cukier

Zamiast zwykłego cukru, rozważ zamianę białego cukru na naturalne, zdrowsze opcje, takie jak syrop klonowy, surowy miód, a nawet nektar z agawy. W większości przypadków te naturalne alternatywy są znacznie słodsze niż cukier, więc w rzeczywistości musisz użyć ich mniej w swoich przepisach. Dodatkową zaletą jest to, że mają one również wiele korzyści odżywczych. Jednak nie bierz tego jako zielone światło, aby zaszaleć z alternatywnymi słodzikami.

Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć z naturalnymi zamiennikami cukru, zapoznaj się z listą 30 zamienników cukru, aby poznać ich zalety i dowiedzieć się więcej o dodatkowych korzyściach zdrowotnych!

Znajdź zdrowsze przepisy kulinarne do stosowania przez cały rok

Jeśli dopiero zaczynasz, zalecamy rozpoczęcie przejścia na zdrowsze opcje kulinarne od znalezienia kilku nowych przepisów do wypróbowania. To sprawi, że przejście na cukier będzie łatwiejsze, ponieważ nie będziesz porównywać nowego przepisu z tradycyjnymi, słodkimi przepisami, które uwielbiasz. Jeśli tak jest, spróbuj poszukać w Internecie podobnego przepisu, który wymaga mniejszej ilości cukru.

Dzięki coraz większej liczbie osób zdających sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych z konsumpcją zbyt dużej ilości cukru, istnieją tysiące blogów internetowych i zasobów skupiających się na zdrowszych przepisach. Użyj tych zasobów online, aby znaleźć konkretne przepisy i alternatywy, aby poprawić swoje gotowanie, a jednocześnie poprawić swoje ogólne zdrowie.

Poświęć czas na przetestowanie swoich nowych przepisów

Zastąpienie tradycyjnego cukru naturalną alternatywą prawdopodobnie wpłynie na ostateczny smak i konsystencję Twoich przepisów. Bądź tego świadomy i w niektórych przypadkach możesz potrzebować kilku partii "prób i błędów", aż znajdziesz odpowiednią ilość alternatywnego słodzika do użycia. Aby zacząć, spróbuj gotować mniejsze partie i testować różne alternatywy. Pomoże Ci to udoskonalić Twoje zdrowsze przepisy w krótszym czasie i z mniejszą ilością odpadów.

Jeśli uwielbiasz piec i zastanawiasz się nad przejściem na naturalne alternatywy cukru, koniecznie przeczytaj Przewodnik po pieczeniu z alternatywami cukru.

Gdy używać te zdrowych kucharskich porady zaspokajać twój słodkiego ząb, ty szybko odkrywasz że ty możesz utrzymywać wielkiego smak twój ulubieni naczynia i próbować niektóre smakowitych nowych naczynia, bez używać wielką ilość cukier ty rosłeś przyzwyczajony. Podczas gdy zęby Twojej rodziny na pewno Ci podziękują, skorzysta na tym również całe ich ciało.

Dbaj o zdrowie swoich zębów

Należy pamiętać, że nie wystarczy tylko zmniejszyć ilość cukru w swoich recepturach, aby utrzymać zdrowe zęby swojej rodziny. Jeśli chcesz zapewnić, że ich zęby pozostają zdrowe i wolne od próchnicy, musisz praktykować doskonałą higienę jamy ustnej, jak również. Obejmuje to szczotkowanie i nitkowanie zębów kilka razy każdego dnia oraz odwiedzanie lokalnego dentysty rodzinnego dwa razy w roku.