Aplikacje dentystyczne dla dzieci: Twoja rodzina pokocha szczotkowanie zębów dzięki tym 5 aplikacjom

image

Szukasz sposobów na edukowanie siebie lub swoich dzieci w zakresie wizyt u dentysty, długości szczotkowania zębów, a nawet śledzenia etapów higieny jamy ustnej, takich jak przeglądy stomatologiczne i terminy wymiany szczoteczki? Jest na to odpowiednia aplikacja. Użyj swojego tabletu lub smartfona, aby pomóc Ci śledzić wszystkie sprawy związane ze zdrowiem jamy ustnej. Pobraliśmy i przejrzeliśmy 5 naszych ulubionych aplikacji dentystycznych dla dzieci.

Aplikacje dentystyczne dla dzieci!

Malutki Dentysta

Tiny Dentist autorstwa Gametects to zabawny i interaktywny sposób na zaangażowanie dzieci w zrozumienie, co dzieje się podczas leczenia stomatologicznego. W porównaniu z niektórymi innymi podobnymi typami aplikacji do "leczenia" dentystycznego, postacie i działania są bardziej przystępne i nie sprawią, że ty lub twoje dziecko obudzicie się zlani zimnym potem lub nagle przestraszycie się leczenia dentystycznego. Dzieci mogą "leczyć" każdego pacjenta w aplikacji, który może potrzebować czegoś od zwykłego czyszczenia i naprawiania nieświeżego oddechu do ekstrakcji, wypełnień, a nawet zaawansowanych (i skupionych na dorosłych) procedur, takich jak wybielanie zębów i implanty dentystyczne. Kiedy skończysz z jednym pacjentem, po prostu przejdź do następnego! Nasz największy krytyk tej aplikacji - to może być trochę za dużo zabawy w leczeniu próchnicy. Chcielibyśmy zobaczyć więcej w-app informacji o najlepszym sposobem, aby zapobiec potrzebie leczenia stomatologicznego pediatrycznego, który jest wielki w domu rutyny higieny jamy ustnej. Dorośli - upewnij się, aby zobaczyć samouczek przed rozpoczęciem. Lub - ręka aplikacji do dziecka, zazwyczaj dowiedzieć się rzeczy szybciej! Tiny Dentist jest dostępny dla systemu Android i Apple.

szczotkowanie

Wirtualny Dentysta

Virtual Dentist by ModiFace jest stworzony dla starszych dzieci, a nawet dorosłych. Możesz użyć zdjęć w aplikacji lub przesłać własne. Ta aplikacja pozwala eksperymentować z różnymi rodzajami opcji leczenia, dzięki czemu można zobaczyć przed i po wynikach. Opcje leczenia obejmują podstawowe czyszczenie i usuwanie plam, aby pokazać swój świeży od dentysty uśmiech, jak również licówki, wypełnienia kompozytowe i wybielanie zębów. Istnieją również opcje dla aparatów ortodontycznych i leczenia ortodontycznego. Ta funkcja jest świetna dla dzieci i dorosłych, aby zobaczyć, jak mogą wyglądać z aparatem ortodontycznym lub retainer. Możesz zapisać wyniki, a nawet użyć funkcji udostępniania społecznościowego, aby dowiedzieć się, co myślą Twoi przyjaciele. Ta aplikacja jest darmowa, ale funkcje są ograniczone. Pro wersja wolna od reklam jest $2.99, który jest wymagany, jeśli chcesz korzystać z ortodontycznych i kosmetycznych funkcji. Virtual Dentist jest dostępny dla Androida i Apple.

Brusheez Timer szczotkowania zębów

Brusheez autorstwa Shondicon to aplikacja czasomierza szczotkowania zębów dla młodszych dzieci. Można dostosować do dwóch znaków w wersji darmowej, lub więcej z zakupów w aplikacji. Jeśli Twojemu małemu potworowi brakuje zębów dziecka, możesz sprawić, że ich charakter będzie pasował, a także wybrać kolory szczoteczek do zębów, włosów i szlafroków. Możesz ustawić timer na więcej lub mniej niż 2 minuty. Piosenka "Każdy musi szczotkować zęby", licznik czasu i demonstracja techniki szczotkowania na potworze to świetna zabawa, której można słuchać i oglądać podczas szczotkowania, aby upewnić się, że dzieci wykonują swoją pracę dokładnie. Może się okazać, że będziesz nucił tę melodię przez cały dzień! Bardzo podoba nam się ta aplikacja. Chcielibyśmy zobaczyć kalendarz lub funkcję śledzenia, jak również nagrody lub inne funkcje odblokowuje dla dzieci, aby zachęcić regularne szczotkowanie. Brusheez jest obecnie dostępny dla iPhone'a i iPada.

Magiczny Timer Disneya

Disney i Oral-B współpracowały, aby stworzyć tę aplikację do szczotkowania zębów dla dzieci. Twoje dziecko może wybrać swoją ulubioną postać z komiksów Disneya lub Marvela oraz rodzaj szczoteczki do zębów, której używa. Aplikacja zawiera demonstrację techniki szczotkowania, 30-sekundowe przypomnienie o konieczności zmiany kwadrantów w jamie ustnej, a także ujawnia nowy obrazek o tematyce disneyowskiej w ciągu dwóch minut. Więcej funkcji jest dostępnych, jeśli używasz produktów Oral-B i skanujesz je do aplikacji. Podoba nam się kalendarz oraz opcje nagród i naklejek, które dzieci mogą zbierać, śledząc swoje dobre nawyki związane ze szczotkowaniem zębów.

Jest to również jedna z naprawdę darmowych aplikacji. Jednak stwierdziliśmy, że aplikacja wolno się ładuje i jest dość podatna na błędy. Ponadto, dzieci mogą szczotkować zęby tylko dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Chcielibyśmy zobaczyć opcję częstszego szczotkowania zębów i oczekiwalibyśmy więcej informacji edukacyjnych od aplikacji opracowanej z firmą taką jak Oral B. Aplikacja Disney Magic Timer jest dostępna dla systemów Android i Apple.

BrushDJ

Brush DJ to aplikacja i strona edukacyjna stworzona w Wielkiej Brytanii. Jest to pierwsza (i prawdopodobnie jedyna) aplikacja, jaką znaleźliśmy, która może być zabawna dla ludzi w każdym wieku! Bujanie się przy ulubionej muzyce podczas szczotkowania zdecydowanie pomaga w szybszym upływie tych dwóch minut. Strona internetowa i filmy na YouTube skupiają się na edukacyjnych aspektach zapobiegania i dobrych nawykach szczotkowania, a aplikacja pomaga połączyć to wszystko razem, sprawiając, że szczotkowanie staje się zabawą. Możesz wybrać swoją melodię lub pozwolić, aby BrushDJ zrobił to za Ciebie. Aplikacja zawiera również pomocne przypomnienia o kolejnych wizytach u dentysty i higienie, a także przypomni Ci, kiedy nadszedł czas na wymianę szczoteczki do zębów. Jest to aplikacja z Wielkiej Brytanii, więc niektóre informacje o fluorku i pomiarów są nieco inne niż w Stanach Zjednoczonych, ale uważamy, że podstawy są świetne. Ta aplikacja jest bezpłatna i dostępna dla systemów Android i Apple.

 

Zobacz więcej na: http://krakdental.pl