5 sposobów na przetrwanie sezonu na słodycze dzięki zdrowemu uśmiechowi

image

Już jest - sezon na słodycze.

Wiecie, to ten czas, kiedy cukierki, czekoladki i świąteczne smakołyki można znaleźć niemal wszędzie - w domu, w telewizji, w pracy, schowane w prezentach i w niemal każdej alejce w niemal każdym sklepie.

Bardzo zależy nam na zdrowym uśmiechu, więc możesz się spodziewać, że ten blog będzie o tym, jak nie należy jeść słodyczy w sezonie cukierkowym. Nie tak! Możemy kochać zęby i uśmiechy bardziej niż przeciętna osoba, ale jesteśmy też ludźmi. I zdarza nam się kochać słodycze.

Oto nasze 5 najlepszych sugestii, jak cieszyć się sezonem na słodycze, zachowując przy tym zdrowy uśmiech.

1. Jeśli Twoim ulubionym słodyczem jest czekolada, wybieraj tę dobrą - ciemną. Na początku tego roku przypomnieliśmy ludziom, że ciemna czekolada, spożywana z umiarem, może faktycznie przynosić pozytywne korzyści zdrowotne, w tym zwalczać bakterie. Celuj w ciemną czekoladę o zawartości kakao 70% lub wyższej. Pamiętaj tylko, że jeśli rozdajesz ciemną czekoladę w Halloween, nie zdziw się, jeśli wielu z Twoich łakomczuchów będzie wyższych od Ciebie, zaprzeczy, że to naprawdę Twoi sąsiedzi i wróci po dokładkę!

2. Zachęcaj dzieci (duże i małe) do wymiany swoich cukierków na coś innego. To może być trudne do kontrolowania, jaki rodzaj cukierków i smakołyków dzieci przynoszą do domu. Jednym ze sposobów na ograniczenie narażenia dzieci (i swojego własnego) na cukierki powodujące ubytki w jamie ustnej i cukier rafinowany jest zapewnienie alternatywy. Na przykład, niektóre rodziny mają swój własny program "odkupu", gdzie dzieci mogą wymienić swoje słodycze na gotówkę, inne żetony lub kredyt na coś, na co mają ochotę. Możesz również znaleźć zorganizowany program odkupu lub wymiany za pośrednictwem lokalnego stowarzyszenia sąsiedzkiego, firm, organizacji charytatywnych, kościoła lub innej grupy.

cukierki

3. Cukierki to nie jedyny winowajca - uważaj na cukry rafinowane. Cukierki i czekoladki nie są jedynymi smakołykami, które mogą być szkodliwe dla zębów. Uważaj na przekąski i żywność w biurze, gry, spotkania, itp., które zawierają cukry rafinowane, a także jasne lub ciemne barwniki, które mogą przebarwiać zęby, jak ta mama blogerka dowiedziała się jakiś czas temu! Mogą to być babeczki i inne wypieki, napoje takie jak cydr i eggnog, i oczywiście te pyszne, ale obciążone cukrem słodziki i sezonowe napoje z Twojej ulubionej kawiarni.

Czy jesteś świątecznym piekarzem? Proszę, nie przestawaj! Ta strona ma świetne sposoby na zastąpienie zdrowszych opcji dla cukrów i innych popularnych składników wypieków. Jeśli potrzebujesz testera smaku do wypróbowania nowych przepisów, z dumą zgłaszamy się na ochotnika do tego zaszczytu!


4. Popijaj wodę po przekąskach lub jedzeniu słodyczy i bądź bardzo czujny, jeśli chodzi o szczotkowanie i nitkowanie zębów. Cukier to tylko jedna część równania rozkładu zębów - czas jest kolejnym ważnym czynnikiem. Im więcej czasu cukry, bakterie i cząstki jedzenia mogą pozostawać na zębach, tym więcej szkód i próchnicy mogą spowodować. Sugerujemy, aby po spożyciu jakiegokolwiek pokarmu lub napoju jak najszybciej przepłukać usta wodą, dopóki nie będziesz w stanie ich wyszczotkować. Sezon na słodycze to nie czas na pomijanie szczotkowania i nitkowania zębów. Dobra domowa rutyna zdrowia jamy ustnej dla dorosłych i dzieci, w połączeniu z regularnymi kontrolami dentystycznymi, to najlepszy możliwy sposób zapobiegania próchnicy zębów.

5. Ciesz się i delektuj, z umiarem. Najlepszym sposobem na szczęśliwe i zdrowe słodycze oraz sezon wakacyjny jest pozwolenie sobie na cieszenie się niektórymi z ulubionych smakołyków, zamiast próbować ich całkowicie unikać. Jedzenie regularnych, zdrowych i zrównoważonych posiłków i przekąsek w ciągu dnia może sprawić, że o wiele łatwiej będzie uniknąć nadmiernego objadania się słodkimi smakołykami. Poświęć czas na delektowanie się i smakowanie. Jedzenie wolniej daje mózgowi czas na poinformowanie żołądka, kiedy należy przestać. Staraj się porcjować swoje przysmaki. Przechowywanie czekolady i cukierków w zamrażarce to świetny sposób na przedłużenie ich przydatności do spożycia, a przy tym jest mniej kuszące niż przechowywanie ich w dużej misce na blacie.