Najlepsze rozwiązania w zakresie brakujących zębów

image

Czy brakuje Ci jakichkolwiek zębów? Jeśli tak, to nie jesteś sam. Wielu ludziom brakuje tylko jednego zęba, a wielu innym brakuje czegoś więcej. Z pewnością nie ma się czego wstydzić, ale jest to coś, o co prawdopodobnie będziesz chciał zadbać wcześniej niż później. Na szczęście w dzisiejszych czasach, w zależności od okoliczności, masz do dyspozycji kilka opcji. W tym wpisie na blogu, zamierzamy przyjrzeć się niektórym z najlepszych rozwiązań brakujących zębów.

Ważne jest, aby od samego początku stwierdzić, że nie wszystkie z tych opcji będą wykonalne dla każdego pacjenta. W zależności od aktualnego stanu zdrowia jamy ustnej i specyficznej sytuacji związanej z utratą zęba, możesz kwalifikować się tylko do niektórych z poniższych opcji. Oczywiście najlepszą rzeczą do zrobienia jest rozmowa z dentystą o możliwościach, które masz do dyspozycji i które mogą być najlepszym sposobem zaspokojenia Twoich potrzeb.

Rzućmy okiem na niektóre z najlepszych rozwiązań brakujących zębów.

Implanty dentystyczne
To może być pierwsza rzecz, o której myślisz, gdy rozważasz wymianę brakującego zęba. Implant jest umieszczany w kości szczęki, stanowiąc trwałą podstawę dla czegoś takiego jak korona lub proteza. Aby mieć pewność, że ta opcja może się bardzo podobać. W wielu przypadkach implant wystarcza na całe życie, więc nie trzeba się martwić o jego wymianę lub ponowną protezę. Tak długo, jak długo wszystko będzie dobrze przebiegać w procesie wszczepiania implantów, jest mało prawdopodobne, aby po drodze wymagało to dużej konserwacji. Ponadto implanty stomatologiczne mogą wyglądać wspaniale, a ich wygląd jest bardzo zbliżony do rzeczywistego zęba.

Więc, dlaczego wszyscy pacjenci nie mieliby pójść w tym kierunku? Cóż, jest kilka wad. Po pierwsze, jest to zazwyczaj najdroższa opcja. Założenie implantu dentystycznego to kosztowny proces od początku do końca. Dodatkowo, jest to proces dłuższy niż niektóre inne dostępne opcje, a wszczepienie implantu jest zabiegiem chirurgicznym, który może sprawiać, że niektórzy pacjenci będą czuć się niekomfortowo lub nerwowo.

Pomysł użycia implantu dentystycznego jest prawdopodobnie miejscem, w którym rozpoczniesz swoją podróż, myśląc o wymianie zęba. Nie oznacza to, że będzie to dla Ciebie właściwa opcja, ale jest to dobre miejsce, aby rozpocząć proces myślenia, ponieważ jest wiele powodów, dla których warto iść w tym kierunku. Dr Lance Ogata z Smile Hawaii dodaje dobry punkt dla pacjentów szukających możliwości zastąpienia zęba: "Jeśli masz brakujący lub bardzo zniszczony ząb, który ostatecznie będzie wymagał ekstrakcji, implant dentystyczny jest estetyczną alternatywą dla tradycyjnych metod zastępczych, takich jak most stały lub proteza częściowa".

Mosty dentystyczne
Nazwa tej opcji mówi wiele z tego, co musisz wiedzieć o jej działaniu. Most dentystyczny to właśnie to - most, który umożliwia wypełnienie otworu w jamie ustnej sztucznym zębem. Niektóre mosty zębowe są podparte na pobliskich zdrowych zębach, podczas gdy inne są podparte na implantach. Właściwe rozwiązanie w zakresie mostów będzie oczywiście zależało od specyfiki danego przypadku, dlatego też konieczna będzie ścisła współpraca z lekarzem stomatologiem w celu stworzenia planu działania.

Jedną z przyjemnych rzeczy w wyborze mostu stomatologicznego jest to, że można zaoszczędzić pieniądze w porównaniu z implantem stomatologicznym. Również w tym przypadku musimy jednak podkreślić indywidualny charakter każdego przypadku. Koszt Państwa mostu stomatologicznego będzie się różnił w zależności od wielu czynników. Ponadto, wygląd i odczucia gotowego produktu są bardzo dobre, więc powinni Państwo być dumni z tego, że mogą się Państwo pochwalić uśmiechem, gdy tylko most zostanie założony. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na konieczność przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego w przypadku zastosowania mostu wspartego na implantach, jak również na fakt, że most prawdopodobnie będzie wymagał w pewnym momencie wymiany.

Protezy częściowe
Jeśli szukasz łatwego rozwiązania problemu brakujących zębów, to prawdopodobnie w miejscu, do którego będziesz chciał się zwrócić, znajdziesz protezę częściową. Jak sama nazwa wskazuje, protezy częściowe są stosowane wtedy, gdy pełny zestaw protez nie jest potrzebny, ale pacjent stracił ząb lub zęby i chciałby, aby te luki zostały uzupełnione. Dla tych, którzy przez długi czas unikali uśmiechu z powodu brakującego zęba, założenie protezy częściowej może być wielką ulgą.

Istnieje kilka głównych zalet wyboru protez częściowych w stosunku do innych opcji. Pierwszą z nich jest koszt. Jest to prawie na pewno będzie mniej kosztowne niż inne opcje będziesz miał dostępne tak, że w i sam będzie sprzedawać niektórych pacjentów na pomysł protez częściowych. Ponadto, dla tych, którzy boją się pracy dentystycznej, jest to proces nieinwazyjny, który może być zakończony dość szybko. Nie trzeba będzie przechodzić przez procedurę chirurgiczną związaną z wszczepieniem implantu, co jest dużą ulgą dla niektórych pacjentów.

Oczywiście, protezy częściowe nie są idealnym rozwiązaniem, ponieważ istnieją pewne niedociągnięcia, które należy rozważyć. Jednym z najbardziej zauważalnych niedociągnięć jest fakt, że protezy częściowe zazwyczaj nie wyglądają tak naturalnie, jak coś w rodzaju implantu dentystycznego z koroną. Jeśli masz nadzieję na coś, co będzie wyglądało tak naturalnie, jak to tylko możliwe, to prawdopodobnie nie będzie to Twój pierwszy wybór. Ponadto protezy częściowe mogą być niestabilne w jamie ustnej, dlatego też może się zdarzyć, że nie będą Ci się podobać noszenie ich przez cały czas. Wreszcie, istnieje możliwość złamania protez zębowych, a nawet ich utraty, co oczywiście będzie oznaczało powrót do dentysty.

Jak widać, na stole jest wiele możliwości rozwiązania problemu brakującego zęba. Oczywiście, niektóre z nich mogą być dla Ciebie w tej chwili nieopłacalne, ale jest tylko jeden sposób, aby się tego dowiedzieć - skontaktuj się z dentystą, aby uzyskać pomoc.