Czy korony polepszają wygląd zębów

image

Szkliwo zębów nie odbudowuje się i nie regeneruje. Dlatego przy zmianie powierzchni lub wyglądu zęba należy go odbudować przy pomocy nowoczesnych materiałów stomatologicznych.

W przypadku uszkodzenia niewielkiej części zęba, rozwiązaniem może być proste wypełnienie. Gdy dotyczy to większej części zęba, zaleca się wykonanie korony.

Twój stomatolog może zaproponować korony dentystyczne do odbudowy zębów po leczeniu kanałowym, dużych wypełnieniach lub rozległych złamaniach. Korony stomatologiczne mogą być również zalecane w celu poprawy wyglądu naturalnych zębów.

Korona dentystyczna całkowicie zakrywa lub zakrywa ząb, umożliwiając lekarzowi przywrócenie mu zarówno funkcji, jak i wyglądu zęba. Najczęściej do wykonania nowej korony dentysta wybierze wysokiej jakości porcelanę lub ceramikę. Materiały te są niezwykle wytrzymałe, odporne na zmiany wilgotności i temperatury. Wytrzymują one również znaczne siły związane z gryzieniem.

Estetycznie,
Korony dentystyczne są idealnym rozwiązaniem
ponieważ mogą być dostosowane, by odzwierciedlać piękno naturalnego zęba. Dzięki teksturze podobnej do naturalnego szkliwa, korony są gładkie i wygodne w ustach. Dokładny odcień i kształt korony można wybrać zgodnie z zaleceniami lekarza stomatologa.

Praktycznie każda kosmetyczna wada może być ukryta za pomocą korony dentystycznej. Zęby przebarwione, z nieestetycznymi wypełnieniami lub złamane mogą być całkowicie odtworzone za pomocą korony. Plan leczenia może być również dostosowany do indywidualnych potrzeb. W razie potrzeby można zastosować pojedynczą koronę lub kilka koron w celu uzyskania kompleksowego efektu.

Korona, zaprojektowana przez doświadczonego dentystę, będzie doskonale komponować się z sąsiednimi zębami i będzie służyć przez wiele lat. Nauczysz się jasno uśmiechać i pewnie żuć.

Popraw wygląd swoich naturalnych zębów i wzmocnij swój uśmiech. Zaplanuj profesjonalną konsultację