Przygotowujesz się do wszczepienia implantu stomatologicznego?

image

Wierzymy, że każdy zasługuje na wspaniały uśmiech. Ten wpis na blogu poświęcony jest przygotowaniom niezbędnym do wszczepienia implantu stomatologicznego.

Co to jest implant stomatologiczny?

Najprościej mówiąc, implant stomatologiczny to tytanowy trzpień umieszczany w kości szczęki z zamocowanym łącznikiem i sztucznym zębem. Implant może również stanowić podporę dla mostu protetycznego lub protezy.

Kto może skorzystać z implantów stomatologicznych?

Idealnymi kandydatami do wszczepienia implantów stomatologicznych są pacjenci z brakami zębowymi, protezami lub mostami, którzy mają zdrowe tkanki jamy ustnej, odpowiednią strukturę kości i są zdrowi, co umożliwia gojenie się kości. Implanty stomatologiczne to doskonałe rozwiązanie dla większości naszych pacjentów, którzy chcą uzupełnić braki w uzębieniu.

Jak dbać o implanty stomatologiczne?

Pielęgnacja implantów nie różni się wiele od pielęgnacji naturalnych zębów. Należy unikać szkodliwych, szkodliwych nawyków, takich jak żucie twardych przedmiotów (lodu lub cukierków), a w razie problemów ze zgrzytaniem zębami należy poddać się leczeniu. Należy regularnie odwiedzać stomatologa. Implant i tkanki dziąseł wokół niego należy utrzymywać w czystości, podobnie jak (miejmy nadzieję) zęby.

Cały proces od wstępnej konsultacji do umieszczenia zaczepu i sztucznego zęba może trwać kilka miesięcy.