Co jest potrzebne do wykonania korony dentystycznej w Yumie?

image

Korony dentystyczne są dostępne w Yumie od bardzo, bardzo dawna. Ale czy uwierzyłbyś, że sam zabieg jest znany od co najmniej tysiąca lat?

Starożytni dentyści wykonywali korony na zębach z kości słoniowej, kości i muszli. Dowody na istnienie złotych koron pochodzą z 200 r. n.e. Korony porcelanowe pojawiły się w XIX wieku. Wraz z rozwojem technologii odlewania metali w 1900 r. nastąpił ogromny postęp w technice wykonywania koron.

Zabieg wykonania korony dentystycznej składa się z kilku etapów:

Przygotowanie zęba
Najpierw ząb jest znieczulany, a następnie preparowany. Usuwana jest próchnica i nadawany jest kształt zęba. Zazwyczaj stomatolog spiłowuje strukturę zęba, aby zmniejszyć jego rozmiar i nadać mu odpowiedni kształt.

Czasami ząb jest zbyt mały na początku. W takim przypadku stomatolog odbudowuje jego rdzeń za pomocą materiału wypełniającego, aby stworzyć trwałą podstawę dla korony. Korony pełnoceramiczne - w przeciwieństwie do koron porcelanowych - mają cieńsze boki, dzięki czemu wymagają mniejszego usunięcia struktury zęba.

Wywieranie dobrego wrażenia
Stomatolog użyje substancji przypominającej kit do wykonania wycisku zęba i otaczających go zębów. Wykonany zostanie również wycisk zębów przeciwstawnych do korony. Dzięki temu można mieć pewność, że korona nie będzie miała negatywnego wpływu na zgryz.

Korona tymczasowa
Korona tymczasowa jest stosowana w celu zabezpieczenia zęba i zapewnienia, że nie będzie się on przemieszczał w jamie ustnej podczas wykonywania korony stałej. Pacjenci muszą uważać na koronę tymczasową. Nie jest ona tak mocna jak korona stała i jest mocowana jedynie za pomocą cementu tymczasowego. Należy unikać żucia gumy i jedzenia lepkich pokarmów. Należy pamiętać, że ząb może być wrażliwy na ciepło i zimno.

Wybór koloru
Jeśli nowa korona będzie wykonana z porcelany, wspólnie z dentystą wybierzesz odcień uzupełnienia, korzystając z przewodnika po odcieniach. Większość pacjentów nie ma zębów o dokładnie takim samym kolorze. Konieczne będzie ustalenie najbardziej odpowiedniego odcienia, który będzie współgrał z otaczającymi zębami.

Zespół laboratorium pracuje jak zaczarowany
Dentysta lub technik laboratoryjny wykorzystuje model do wykonania korony. Niektórzy dentyści dysponują sprzętem do wykonywania koron bezpośrednio w swoim gabinecie. Uzupełnienia tego samego dnia wykonuje się za pomocą maszyny, która frezuje koronę z niewielkiego bloku ceramiki w odpowiednim odcieniu.

Korona zostaje umieszczona na miejscu

Gdy nowa korona jest gotowa, lekarz umieszcza ją w jamie ustnej i dokonuje wszelkich niezbędnych modyfikacji w celu uzyskania doskonałego dopasowania. Tego procesu nie należy przyspieszać. Czasami mniej niż milimetr wiercenia może zadecydować o tym, że korona będzie źle dopasowana i będzie nieregularnie stykać się z zębami przeciwstawnymi, a korona będzie dokładnie dopasowana.

Dentysta w Yumie oferuje korony i implanty stomatologiczne oraz inne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej i ogólnej. Zadzwoń do naszego gabinetu już dziś, aby umówić się na konsultację lub wizytę.

Kontakt Stomatolog Yuma:

928-783-0804

Lokalizacja (dotknij, aby otworzyć w Google Maps):

1630 S Pacific Ave Ste 104
Yuma, AZ
85365