3 wskazówki, które sprawią, że szczotkowanie będzie się liczyło

image

W The Yuma Dentist w Yuma AZ jesteśmy wielkimi zwolennikami dobrego stanu zdrowia zębów i naprawdę promujemy regularne szczotkowanie i nitkowanie. Ponieważ jesteśmy gabinetem stomatologicznym, nie powinno to nikogo dziwić.

Wielu naszych pacjentów przychodzi na wizyty kontrolne z pytaniami, jakiej pasty do zębów używać lub jakich narzędzi i technik używać. Uważamy, że to bardzo dobrze, ponieważ naszym celem jest edukowanie pacjentów. Niektóre z naszych odpowiedzi są tak proste jak 1-2-3.

1 szczoteczka do zębów z miękkim włosiem

Zdecydowanie zalecamy delikatne szczotkowanie zębów szczoteczką o miękkim włosiu. Oczyści ona zęby i wymasuje dziąsła. Nigdy nie ma dobrego powodu, aby używać szczoteczek o twardym lub średnim włosiu.

2 minuty szczotkowania i nitkowania zębów

Wyobraź sobie swoją jamę ustną w czterech częściach i poświęć 30 sekund na każdą z nich. Obejrzyj powierzchnie żujące, powierzchnie wewnętrzne, powierzchnie zewnętrzne i delikatnie wyszczotkuj dziąsła. Zwróć uwagę na dalszą stronę tylnego zęba. Nigdy nie jest ona widoczna, ale może gromadzić się w niej pokarm i umożliwiać powstawanie próchnicy.

Po wieczornym szczotkowaniu poświęć dwie minuty na nitkowanie zębów. Usuniesz w ten sposób wszelkie zanieczyszczenia, których nie zdołała usunąć szczoteczka.

3 razy dziennie

Celem powinno pozostać szczotkowanie zębów po każdym posiłku. Jest to trudne, jeśli nie ma Cię w domu podczas południowego posiłku. Aby utrzymać właściwą higienę jamy ustnej, szczotkowanie zębów jest priorytetem.

Wybór past do zębów jest tak duży, jak wiele jest zębów. Wybierz smak, który najbardziej Ci odpowiada, ale upewnij się, że zawiera ona fluor i posiada pieczęć Amerykańskiego Stowarzyszenia Stomatologicznego.

W gabinecie stomatologicznym The Yuma Dentist w Yuma AZ zdrowie zębów każdego z naszych pacjentów jest zawsze naszym najwyższym priorytetem. Usługi obejmują stomatologię ogólną i odtwórczą. Posiadamy również gabinet w Fortuna Foothills. Zadzwoń po następną wizytę kontrolną już dziś!

Skontaktuj się z dentystą z Yumy:

928-783-0804

Lokalizacja (dotknij, aby otworzyć w Google Maps):

1630 S Pacific Ave Ste 104
Yuma, AZ
85365

ArticleID 6902