Chcę, żeby wszystkie moje zęby zostały usunięte i wymienione. Jakie są moje opcje?

image

Masz dość zębów? Nie jesteś sam. Co roku dostajemy kilku pacjentów, którzy są zmęczeni problemami z zębami, z którymi zmagają się od lat. Słyszymy, jak mówią takie rzeczy jak "Chcę, żeby wszystkie moje zęby zostały usunięte i zastąpione". Jakie są moje opcje?"

Czy problemy stomatologiczne są z powodu genetyki, szkody lub lat zaniedbania, jeśli jesteś zmęczony radzenia sobie z tymi problemami, to może być rozważając o wszystkie zęby usunięte i zaczynając od nowa. Jakie są twoje rzeczywiste opcje?

Chcę, aby usunięto i wymieniono wszystkie moje zęby. Jakie są moje opcje?

Kiedy wszystkie Twoje zęby są gone i chcesz je zastąpić, masz dwie główne decyzje do podjęcia:

  1. protezy (tymczasowe uzupełnienie utraconych zębów)
  2. implanty dentystyczne (opcja wymiany zębów stałych)

Każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony i omawiamy je poniżej.

Protezy - "Wypełnienie" dla Straconych Zębów

Protezy nie są "zamiennikiem" zębów, ponieważ nie są one stałe. Wyglądają one jednak jak zęby, więc nie trzeba wychodzić na zewnątrz bez zębów. Protezy są przystępną opcją, jeśli brakuje Ci zębów i jest to jeden z najczęstszych powodów, dla których ludzie wybierają tę drogę. Jeśli zastanawiasz się nad protezami zębowymi, czytaj dalej, aby być świadomym potencjalnych wad, które pochodzą z tej opcji.

Główną wadą protez zębowych jest to, że nie są one naprawdę przymocowane do dziąseł, więc mogą się poruszać i przesuwać. Może to powodować trudności w przeżuwaniu, jedzeniu i mówieniu i może być bardzo frustrujące. Istnieją sposoby na poprawę dopasowania protez zębowych, ale jest to zawsze możliwe, więc należy o tym pamiętać. Niektórym osobom łatwiej jest zdejmować protezy podczas jedzenia, ale może to być niewygodne w miejscach publicznych i może powodować poważne problemy trawienne w dłuższej perspektywie. Napisaliśmy o tym post tutaj: Jedzenie bez zębów czy protez - co musisz wiedzieć

Należy pamiętać, że protezy muszą być zdejmowane co noc i regularnie czyszczone. Protezy trwają od 5 do 10 lat, więc ich trwałość jest dość dobra. Największą wadą braku wszystkich zębów jest to, że kość szczękowa zaczyna powoli erozji w czasie, gdy nie ma zębów angażując go i utrzymanie go silne. Protezy nie angażują szczęki w ten sam sposób, co zęby, co powoduje, że twoja twarz staje się "obwisła" tym dłużej, im bardziej oddalasz się od niej bez zębów.

"All on 4" lub "All on 6" Implanty dentystyczne

Implanty stomatologiczne są najbardziej zalecaną opcją wymiany zębów, ponieważ działają jak prawdziwe zęby i zapobiegają erozji kości szczęki. Implant wchodzi w szczękę i łączy się z kością w celu stymulacji kości szczęki tak jak prawdziwe zęby. Brak obwisłej twarzy z implantami zębowymi - to duży plus!

Podejście "All on 4" lub "All on 6" do implantów stomatologicznych jest unikalnym rozwiązaniem w zakresie pełnej wymiany zębów w jamie ustnej, ponieważ na górnej i dolnej szczęce znajdują się tylko 4 implanty (lub 6, w zależności od zalecenia lekarza stomatologa). Po osadzeniu implantów łączy się z nimi "proteza stała" (często nazywana "overdenture"), która wygląda i działa jak prawdziwe zęby. Proteza stała łączy się z implantami, dzięki czemu są one półtrwałe. Można z nimi jeść, spać z nimi, rozmawiać i wszystko inne, nie martwiąc się o to, że protezy zsuną się lub wypadną.

Jest to więc dobre rozwiązanie, ponieważ uzyskuje się korzyści z implantów i przystępność cenową protez bez typowych wad i dolegliwości, jakie ludzie mają w związku z protezami.

Ktoś, kto wcześniej nie był w stanie sobie pozwolić na zastąpienie całej jamy ustnej brakujących zębów, może teraz przywrócić swój uśmiech za ułamek kosztów. Brzmi to zbyt dobrze, by mogło być prawdziwe, ale dzięki temu innowacyjnemu leczeniu pomogliśmy już setkom pacjentów to zrobić.